Plastická chirurgie

Hezká a krásně vymodelovaná prsa přitáhnou obdivné pohledy všech mužů. Stačí jen podstoupit jednoduchý zákrok.

Jsou vaše prsa naopak příliš velká? Nebo byste si je rádi nechali vymodelovat, aby měla požadovaný tvar? Obraťte se na náš tým plastických chirurgů.

Trápí vás povislá víčka nebo vrásky, které vám zbytečně přidávají na věku? Nechte si od nás vymodelovat mladistvější vzhled.

Jsou vaše malé stydké pysky příliš velké či nevzhledné? Nestyďte se na nás obrátit i s takovou intimní prosbou. Máme za sebou množství úspěšných operací.

Nadělila vám příroda příliš velký či křivý nos? Rádi vám jej zmenšíme a vymodelujeme tak, aby přesně odpovídal vašim představám.

Nechte si zpevnit pokožku vašeho břicha, odstranit přebytečnou povolenou kůži a upravit rozestoupené a povolené břišní svaly.

MUDr. Svatopluk Svoboda

Plastický chirurg

MUDr. Svatopluk Svoboda se právem řadí mezi nejzkušenější a nejvyhledávanější plastické chirurgy u nás. Této oblasti se věnuje již přes 40 let a za tu dobu prošlo jeho ordinací mnoho významných osobností.

V současné době provozuje kromě jiného soukromé sanatorium, kde je jeho pacientům poskytována špičková péče v oblasti plastické i estetické chirurgie. 

Zvětšení prsou

Pěkná ňadra nevyjdou nikdy z módy

.1

Chcete se pyšnit hezkými a perfektně tvarovanými prsy? Šetřila na vás v tomto ohledu příroda? Není třeba věšet hlavu. Na naší klinice si totiž s tímto problémem poradíme a vy budete odcházet s poprsím, které jste si vysnila.
A nemusíte se bát – prsa zvětšená silikonem vypadají v případě vhodně zvolené velikosti a tvaru naprosto přirozeně.

A díky nově nabytému sebevědomí se budete cítit jistější jak v partnerských vztazích, tak i v práci. Budete si totiž mnohem více vážit sama sebe a budete umět lépe jednat se svým okolím.

Jak se postupuje při zvětšování prsou?

  • Při zvětšování poprsí se implantáty umisťují dvěma způsoby – pod prsní žlázu, nebo pod prsní sval. K samotnému vložení implantátu se používá řez dlouhý přibližně 3 až 5 centimetrů a vede se buď v podprsní rýze, okolo prsního dvorce, nebo případně i v podpaží. To, jakou cestou implantát vložíme vám, se společně domluvíme na konzultaci.
  • Použité implantáty tvoří silikonové pouzdro, které může mít různý tvar. Obvykle se používá klasický kruhový implantát, který si můžete představit jako různě vysoký bochánek. Stále častěji se však používají i jiné tvary (například takzvané kapkovité), které jsou velmi přirozené a rovněž se jim někdy říká anatomické.
  • Silikonové pouzdro se naplňuje fyziologickým roztokem nebo silikonovým gelem. V minulosti se objevily i pokusy naplnit prsní implantáty jinými médii (například palmovým olejem), ale bohužel se příliš neosvědčily. Vůbec nejžádanější a nejběžnější je u nás v současné době silikonový gel, který se pyšní nejpřirozenějším dojmem jak tvarově, tak i při doteku.

Plastika prsů

Zmenšení a modelace prsu

.2

Trápí vás příliš velká nebo povislá prsa? Chcete svému poprsí dodat mladistvější vzhled? Obraťte se na nás.
Společně můžeme zkonzultovat, jak bychom vám mohli prsa zmenšit a upravit je tak, abyste získala zpět své ztracené sebevědomí.

Obávat se přitom nemusíte velkých jizev – vždy postupujeme tak, aby následné hojení probíhalo co nejrychleji a bez větších komplikací.

Ze všeho nejdříve je potřeba přijít na osobní schůzku, kde si s námi promluvíte o vašich představách. My vám na oplátku sdělíme, zda jsou vaše sny vůbec realizovatelné, případně do jaké míry. Důležité je v tomto kroku probrat všechno, co vás zajímá. Nebojte se nám proto pokládat zdánlivě nepodstatné nebo nepříjemné otázky – jen díky odpovědím na ně se budete moct správně rozhodnout.

Pokud se na provedení zákroku domluvíme, naplánujeme společně interní předoperační vyšetření. To zahrnuje veškeré základní laboratorní testy, jako je krevní obraz, jaterní testy,  testy na přítomnost minerálů, EKG a případně i mamologické vyšetření). Pokud budou všechny výsledky v pořádku, nic nám nebrání v naplánování termínu samotné operace.

V den operace je potřeba být nalačno. Na operačním sále strávíte přibližně dvě hodiny a po probuzení se nejspíše budete cítit unaveně. Pravděpodobně vás bude bolet celý člověk a vaše prsa budou prozatím neesteticky zahalena kopou obvazů.

Druhý den provedeme převaz a odstraníme drény (malé hadičky, které odsávají přebytečnou krev z prsou. Pokud bude všechno v pořádku a váš celkový stav bude stabilizovaný, propustíme vás domů. V případě nějakých komplikací si u nás pobudete o jeden až dva dny déle.

Po pár dnech bude potřeba přijít na vyndání stehů a následně již můžete pomalu začít provádět aktivity, na které jste byla zvyklá. Může však trvat i několik týdnů, než všechny otoky, ztuhlost prsou a modřiny zmizí. Zároveň je potřeba přibližně 3 měsíce nosit speciální podprsenku, a to i přes noc. Tato podprsenka pomáhá implantátům, aby si dobře sedly na své místo a vy se pyšnila dokonalými křivkami.

Postupem času veškeré pooperační potíže odezní a po 1-2 měsících je zároveň možné začít opět sportovat.

Přibližně v 6 % případů může dojít k tomu, že se implantát posune nebo pootočí. V některých případech dále může vzniknout takzvaná kapsula, která symbolizuje tuhé pouzdro, jenž může deformovat implantát či stát za vznikem zánětu. Kapsula se objevuje zejména v případech, když se velmi rychle po operaci opět pustíte do cvičení, těžké fyzické práce, nebo pokud nebudete nosit kompresivní podprsenku.

Po operaci se dále můžete potýkat se zvýšenou či naopak sníženou citlivostí bradavek. Tato potíž se přitom objevuje zejména u těch žen, kterým se implantát vkládal prsním dvorcem. Přibližně do roka se však ve většině případů citlivost vrátí zpět.

Další možnou komplikaci symbolizuje skutečnost, že po těhotenství nebudete moct normálně kojit. Je totiž možné, že dojde k určitému zásahu do mléčné žlázy, případně k částečnému narušení kanálků, jimiž mateřské mléko protéká.

Plastika obličeje

Nechte si upravit oční víčka

.3

Postupem času se u každého z nás objeví povadlá oční víčka a vrásky, které nám zbytečně přidávají na věku. Naštěstí však stačí navštívit naši ordinaci plastického chirurga a podstoupit jednoduchou operaci. Nemusíte se přitom obávat – očím se nemůže nic stát, jelikož celá procedura je stoprocentně šetrná.

Provádí se buď při místním znecitlivění, nebo je možné podstoupit lehčí formu celkové anestezie. Při operaci horních víček se přitom řez vede v přirozené ohybové rýze horního víčka či v místě vrásek. Po zákroku vám tedy zůstane nepatrná jizvička, které si nikdo nevšimne.

Modelace genitálu

Úprava intimních partií

.4

Ženy touží být krásné úplně všude. Z tohoto důvodu existuje čím dál více žen, které navštěvují estetické chirurgy s velmi intimním požadavkem. Potřebujete upravit velikost malých stydkých pysků? Nebo jen genitálie vymodelovat tak, aby odpovídaly vašim představám? Obraťte se na naši kliniku a společně vymyslíme řešení, které vám bude vyhovovat.

Plastika nosu

Zmenšení a modelace nosu

.5

Je váš nos zdrojem mnohého trápení, posměchu a psychických problémů? Sníte o drobném nosu, o kterém budou ostatní mluvit jako o roztomilém? Potřebujete se zbavit jeho křivého tvaru?

Přijďte na konzultaci s naším plastickým chirurgem, který pečlivě zváží, jak přesně by se dalo postupovat. A následně vám vytvoří takový nos, po kterém celý život toužíte.

Plastika břicha

Nechte si zpevnit své břicho

.6

Mezi nejčastěji prováděné výkony estetické chirurgie patří také plastika břicha (neboli abdominoplastika). Klade si za cíl zejména vytvoření pevného a plochého břicha, po kterém touží prakticky každý. Zpevníme vaši pokožku, odstraníme přebytečnou povolenou pokožku a také zpevníme a upravíme rozestoupené a povolené břišní svaly. 

Brzy po tomto zákroku vystoupá vaše sebevědomí opět vzhůru a vy se budete moct pochlubit pevným břichem i v pokročilejším věku. 

Objednávky ke konzultacím

Plastická a estetická chirurgie:
V Břízách 478, 285 00 Kolín ll

PO – ČT: 07:00 – 17:00
PÁ: 07:00 – 12:00
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.